Aktuality

Sbírka tří králů vynesla 1760 Kč

Důležité
V podzimní části skončily Černolice předposlední

V podzimní části sezóny 2017/2018 vyhrály SK Černolice 4 zápasy, 11 prohrály a skončily v tabulce na předposledním místě. Viz stránky soutěže: . Viz stránky fotbalového klubu SK Černolice:

Důležité
Nové umělecké artefakty v obci

Díky výborné spolupráci vedení obce s uměleckým vedením restaurace Vystřelené oko v Praze na Žižkově získala obec čtyři nové umělecké artefakty. Jeden je umístěn u Dolní nádrže, druhý u vchodu obecního úřadu a dva v parku. V parku již v minulosti dva artefakty byly umístěny, ale bohužel činností místních vandalů byly postupně zničeny.

Proběhlo Vítání léta

Hrály kapely Blaženka a Perplex. Muzika hrála až do jedné hodiny po půlnoci. Andrea Zemančíková zajistila bohaté občerstvení. Účast byla asi největší za 4 roky konání této akce. Určitě přišlo více než 100 lidí. K dispozici jsou pouze fotografie ze začátku akce, kdy probíhala teprve zvuková zkouška.

Důležité
Dětský den v Černolicích

Dětský den se konal 4.6.2017. Kvůli dešti se musel odložit začátek a všechny přípravy do doby, kdy pršet přestalo. Pak následovaly dětské hry a degustace. Díky provozovatelům černolických potravin došlo i na ochutnávku vietnamských závitků a sladkostí (koblih). Helena Jahelkové z Čihadel měla přednášku a ukázku netopýrů a také představení psích slečen československého vlčáka. Došlo i na ukázky řezbáře Karlu Tittlovi z Velhartic a jeho dřevěná zvířátka.

Důležité
Nové archivní fotografie ze 60. a 70. let

Důležité
Utkání Horňáci versus Dolňáci skončilo remízou

Fotbalový tým Dolňáků měl od začátku utkání převahu a velmi záhy po zahájení vedl po nařízené penaltě za zákrok brankáře Horňáků na pronikajícího útočníka Dolňáků. V průběhu I. poločasu byla po většinou ohrožena branka Horňáků. Horňáci se teprve vzchopili v posledních 20 minutách utkání, kdy se jim zhruba pět minut před koncem podařilo vyrovnat na konečný stav 1 : 1. V závěrečném exhibičním penaltovém rozstřelu až v sedmé sérii byli lepší Dolňáci. Dolňáci letos zjevně postavili silnější tým. Za Horňáky nastupovala místní fotbalová mládež v počtu tří kluků. Za Dolňáky pouze jeden. Dolňáci kromě toho nesplnili základní podmínku utkání, a to nasazení aspoň jedné ženy. Proti tomu Horňáci občas hráli i se dvěma ženami v poli. Za nesplnění této podmínky sice hrozila Dolňákům kontumační porážka, ale to by nebyla zábava. A utkání Horňáci versus Dolňáci má být především zábavou pro hráče a diváky. Utkání řídil Mirek Forejt.