Černolice.net - oficiální stránky obce Černolice

Důležité linky

Zmeny v zastupitelstvu

Založeno: 19.02.2013 Autor: Rosici Příspěvků: 2 Poslední: 22.02.2013 22.24

Hezký den,
dostala se k nám informace, že ze zastupitelstva odstoupili všechni členové sdružení Šance včetně náhradníků a že se členkou zastupitelstva stala paní Kalivodová z ODS. Chtěla bych se zeptat pana starosty, zda to je zákonný postup? Pokud je mi známo, nebyla mezi náhradníky, a zákon praví, že "v případě, že se uprázdní křeslo zastupitele obce (města, statutárního města, městské části, městského obvodu) nastupuje na jeho místo náhradník z kandidátní listiny stejné volební strany.”

V případě, že na kandidátní listině už nefiguruje žádná další fyzická osoba, která by zaujala volné místo v zastupitelstvu obce, zůstane mandát uprázdněn až do konce daného funkčního období.
Ráda bych tedy věděla, a asi nejen já, jak se věci mají.
Předem děkuji za odpověď.
MUDr. Martina Rosická, Ph.D.

 •   Zmeny v zastupitelstvu

  19.02.2013 13:02 Horníci
  Díky za tento dotaz zde na webu.
  Už se objevil také ve facebookové skupině "Černolice", ale je zatím stále bez odpovědi. Reagovala na něj jen p. Kalivodová.
  Určitě nás stanovisko starosty k této věci zajímá také.

  Díky za odpověď
  Petra Horníková

  •   Konec ODS V Černolicích...

   22.02.2013 22:24 ARCHA Černolice
   Snad bychom se také přímo z úst zastupitelů mohli dozvědět pravdu, proč byla odebrána registrace a bylo zrušeno Místní sdružení ODS a proč byl pan Zdeborský nucen řady ODS opustit....abychom nemuseli brát zavděk jistě pomlouvačnými články v médiích...Hm, člověka napadne koho vlastně pan Zdeborský, V. Drobílková a H. Kalivodová chtějí zastupovat ?

   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ODS-ma-problemy-s-naborem-cernych-dusi-A-s-napojenim-na-Ratha-238206

Copyright ©2010 Drosera s.r.o.