Černolice.net - oficiální stránky obce Černolice

Důležité linky

Uzavření části komunikace Za Parkem - od 25. února

Založeno: 09.02.2019 Autor: Heruwath Příspěvků: 7 Poslední: 25.02.2019 15.13

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je připraveno nějaké řešení pro lidi, kteří v těch místech mají nemovitost, nedej bože v těch místech staví (minimálně 3 pozemky takové stavby obsahují). Jak jsem podle plánku pochopil, bude znemožněn průjezd, tedy tito lidé nebudou mít žádnou šanci dovézt stavební materiál a se stavebními pracemi budou muset začít o cca 5 týdnů později. Tím jim pravděpodobně vznikne škoda, kterou budou chtít po někom uhradit...

 •   Uzavření části komunikace Za Parkem - od 25. února

  22.02.2019 13:28 fousek
  Dobrý den,proto je tady tento web aby se lidé něco dozvěděli a mohli se podle toho zařídit.

  •   Uzavření části komunikace Za Parkem - od 25. února

   18.02.2019 09:46 Heruwath
   Pokud bych dal cestu do původního stavu, musel bych ji zavézt hlínou a nechat porůst křovinami. V takovém stavu byla. Vodu vypouští někdo zcela jiný. Takže je jasné, že si mne s někým pletete. Materiál vozím průběžně. Pochopil jsem to tak, že jste zamezil na 5 týdnů příjezdu ke 12 nemovitostem, aniž byste s nimi situaci konzultoval, nebo aniž byste připravili nějaké řešení, jak se k těmto nemovitostem dostat... O uzavírce jsme se dozvěděli zcela náhodou a v nedostatečném předstihu (15 dní).

   •   Uzavření části komunikace Za Parkem - od 25. února

    22.02.2019 14:53 lenka
    Dobrý den,
    Děkuji za upozornění , od dané situace si již pravidelně během práce vyčleňuji čas na návštěvu internetu a tohoto webu - abych nebyla opět něčím nemile překvapena. Přesto trvám na tom, že informace byla vyvěšena celkem pozdě. Každopádně reakce dotčeného objektu byla opravdu nekorektní. Což pravděpodobně uznal již sám a proto svůj příspěvek smazal. A jsem ráda, že doplněné informace vedou k nějaké snaze zcela neignorovat objekty kolem.
    Firma bohužel zcela opomenula, že je to jediná příjezdová cesta i do jiných ulic – takže ke mně se ta informace dostala náhodou. I bez uzavírky máme hodně náročný přístup k domu a to nám tam často ještě někdo parkuje.

    •   Uzavření části komunikace Za Parkem - od 25. února

     23.02.2019 16:21 fousek
     Možná informace byla vyvěšena pro vás pozdě,ale určitě tuto informaci věděl úřad dost dopředu.Jak koukám tak jste dost ohleduplný lidé,vše vám vadí,že se bude kopat voda a to že lidé dělají úpravy na svém pozemku a potřebují zaparkovat mimo je snad dost logické a tolerantní.Že máte špatný přístup k vaší chatě není,ale nikoho jiného problém než váš.Než jste to tu koupili tak jste se zde určitě byli podívat a věděli co kupujete.S firmou máte možnost se domluvit v pondělí ráno v 8 ,ale tím že tu moc často nejste tak to zvládnou sousedé co tu bydlí.

     •   Uzavření části komunikace Za Parkem - od 25. února

      25.02.2019 14:14 lenka
      Pane Fousek,
      úřad mi bohužel tuto skutečnost nesdělil dříve a taky proto jsem psala na úřední diskusi.
      Opravdu nechápu z vašich příspěvků tu neustálou podrážděnost. Že si kopete vodu na svém pozemku vám tady rozhodně neberu a ani to neřeším. Rozhodně má reakce nebyla žádnou závistí nad tím, že si děláte vodu (takhle přízemní tam jsou nejspíš jiní sousedé). Už dříve jsem zjistila, že je to ožehavé téma Černolic. Toho nemíním být účastníkem a ani to tam nehodlám s nikým řešit. Takže se rozčilujete u špatného pozemku – je vaším právem, že se připojujete za své na veřejný řád. Já jsem si za své také zařídila soběstačnost pozemku. Takže jste s největší pravděpodobností vůbec nepochopil o co v diskusi šlo
      O přístupu k pozemku jsem věděla a neviděla v tom problém. Ovšem když kupujete pozemek tak to jací jsou ve skutečnosti vaši sousedi zjistíte až po koupi a podobných situacích. Netuším kde berete informace o tom kdy na svém pozemku jsem nebo ne. O schůzce v pondělí jsem se od sousedů (těch co tam bydlí ) dozvěděla o víkendu. Nevím jak to mají ostatní co tam bydlí, ale já bohužel pracuji a nedokážu si tak narychlo zařídit volno. Takže ano, Jeden z našich bydlících sousedů nám slíbil, že nám sdělí co se domluvilo.
      Dále už to s vámi řešit nehodlám. Po větším upřesnění jak bude přístup probíhat (to bylo to o co mi za v času především šlo) jsem se už dále tuto věc neřešila. Proto Vaší reakci a útok zcela nechápu .

     •   Uzavření části komunikace Za Parkem - od 25. února

      25.02.2019 15:13 Heruwath
      Obávám se, že kdybych Vám nyní řekl, že se příští měsíc a půl nedostanete ke svému objektu, také byste chtěl vědět více. Pokud tuto základní myšlenku v textu nevidíte, je to věc jiná. Informaci o alternativním řešení přístupové cesty k dotčeným objektům jsme obdrželi od sousedů. Očekával bych, že již po založení tohoto tématu přijdete s řešením. Považujete-li požadavek přístupu k pozemku za naše neřešitelné sobectví, je chyba, obávám se, taktéž ve vaší interpretaci.

  •   Uzavření části komunikace Za Parkem - od 25. února

   18.02.2019 11:18 lenka
   Nezlobte se na mě, ale vaše reakce je opravdu nepatřičná. Máte-li s nějakým objektem osobní problém řešte to s ním. Naprosto zapomínáte, že jste způsobil komplikace i jiným nemovitostem. Z vlastní zkušenosti vím, že než dostanete svolení od patřičných úřadů tak to nějakou dobu trvá. Je to doba dostatečně dlouhá na to upozornit dotčené lidi nějakou lepší formou než informací na vývěsce webu. Pokusila bych se to pochopit a nejspíš se i nějak dostatečně na situaci připravit. Ale jen za předpokladu, že jako ohleduplný člověk přijdete (nebo napíšete) v dostatečném předstihu a požádáte nás o strpení s vaším záměrem (teda alespoň tak to dělám, pokud vím, že svým jednáním budu omezovat pozemky jiných). Za takových okolností by se jistě vše dalo nějak domluvit, ale v tomhle případě se sousedskému rozhořčení nemůžete vůbec divit. Na svůj pozemek mám na tuto dobu více jak měsíc nasmlouvané některé dodávky. Je celkem složité je zajistit, protože k nám se všechna auta nedostanou právě kvůli špatné komunikaci.
   Dopustím -li se stejně nepatřičné reakce musím podotknout a nejspíš již sama sobě uznat, že je to jen další nepříjemná zkušenost v téhle části Černolic – kde schopnost chápat druhé a brát na ně ohled, nemluvě o respektování práv soukromého pozemku je nejspíš čistou utopií.

Copyright ©2010 Drosera s.r.o.