Černolice.net - oficiální stránky obce Černolice

Důležité linky

Škola Všenory

Založeno: 29.09.2013 Autor: Petra Příspěvků: 2 Poslední: 14.10.2014 10.41

Dobrý den,
prosím o info, jaký je stav Smlouvy "o spádovosti" do ZŠ Všenory.
Ve šk.roce 2013/14 byli do Všenor přijati všichni zájemci z Černolic,protože se za přispění obce Lety přistavěly prostory a otevřely se 2 třídy prvňáků. Letos je odhadem přes 40 předškoláků a není jisté, jestli se ve šk.roce 2014/15 podaří otevřít 2 třídy prvňáků. Bylo nám řečeno, že Smlouva mezi obcemi Černolice a Všenory existuje, ale jsou v ní nesrovnalosti. Prosím o informaci, v čem je problém a kdy se sejdou starostové obcí, aby Smlouvu doladili. Z mého pohledu je dořešení této záležitosti prioritní. Rodiče malých dětí z Černolic mají již NĚKOLIK LET velký problém s umístěním svých dětí do okolních STÁTNÍCH MŠ (pokud dítě není předškolák, standartní cestou je umístění nemožné). Snad nikoho nepřekvapí, že školkové děti dorůstají do školního věku a proto je nutné řešit situaci ohledně ZŠ.

Děkuji za odpověď,
Petra

 •   Škola Všenory

  16.10.2013 12:47 Jirka
  Starosta: Z pohledu všenorského starosty jde o bouři ve sklenici vody. Chyba spočívá v názvu školy, který by měl být správně Základní škola a mateřská škola Všenory. Podle zmíněného starosty se vše upraví ve chvíli, kdy zmíněná škola bude zaregistrována v obchodním rejstříku. Mělo by k tomu dojít v dohledné době. Chybně uvedený název bude pak napraven. Není nutno mít kvůli tomu obavu, že by nebyly Černolice součástí školního spádového okrsku Všenory. Tuto vůli vyjadřuje především OZV obce Všenory, tedy vyjádřená vůle zastupitelstva zřizovatele zmíněné školy.

  •   Škola Všenory

   14.10.2014 10:41 Jirka
   Dovětek: Školní děti z Černolic neměly nikdy problém s umístěním. Dokonce jsou žádány. Příčinou jsou ekonomické důvody. Takže dotazu v podstatě nerozumíme. Smlouva byla podpesána v polovině roku 2014, ale jde o formální akt. Nezlepšila postavení černolických dětí, ani nezhoršila. Postavení černolických dětí je dáno obecně závaznými vyhláškami, které obě obce před lety přijaly. Smlouva je jenom formalizovaním daného stavu. Čili právně zbytečná. Jakmile nastanou problémy s umísťováním dětí do všenorské školy, obraťte se na místní obecní úřad, aby zjednal nápravu.

Copyright ©2010 Drosera s.r.o.