Černolice.net - oficiální stránky obce Černolice

Důležité linky

Pozastaveni platnosti vyhlášky o stavebních regulativech

Založeno: 11.04.2011 Autor: ARCHA Černolice Příspěvků: 4 Poslední: 23.05.2011 16.16

Na 6. zasedání zastupitelstva byla pozastavena platnost měsíc staré vyhlášky o stavebních regulativech v obci. Starosta prohlásil že "zhruba před dvěma lety byly odsouhlaseny stavební regulativy a od té doby jsou prosazovány". Zajímá nás na které usnesení se starosta odvolává a ve kterém dokumentu jsou tehdy formulované regulativy k nalezení.

 •   Pozastaveni platnosti vyhlášky o stavebních regulativech

  17.04.2011 00:15 ARCHA Černolice
  Docela bychom ocenili konkretní odpověď na náš konkrétní věcný dotaz...jestli tedy tuto diskuzi na radnici někdo čte!

  •   Pozastaveni platnosti vyhlášky o stavebních regulativech

   29.04.2011 12:20 Jirka
   Starosta: Na věcný dotaz věcná odpověď. ZO 30. 6. 2009. Detaily je možné studovat na stránkách týkajících se územního plánu. Tedy pokud je někdo čte.

   •   Pozastaveni platnosti vyhlášky o stavebních regulativech

    12.05.2011 23:53 ARCHA Černolice
    Děkujeme, návrh regulativů jsme nalezli (jako dodatek k zatím neschválenému návrhu UP) v současné době není pro nikoho závazný, na rozdíl od platné vyhlášky. Mezitím uplynuly téměř dva měsíce od doby, kdy si radnice vyžádala písemné vyjádření ministerstva vnitra k diskutované vyhlášce. Zajímalo by nás zda písemné zamítnutí dorazilo. Pakliže ne, jak dlouho bude trvat opětné zavedení platnosti vyhlášky. V současné době není podle čeho regulativy prosazovat (kromě neudělení vyjímky ze stavební uzávěry bez udání důvodu..) Jak vyplývá ze zveřejněných právních názorů, vydaná vyhláška platí dokud ji radnice zase nezruší, dokud ji nezruší MV nebo Ústavní soud. O její eventuelní protiprávnosti rozhodují právě a jen tyto dvě instituce. Stáhnout se dá vždycky...a platnost vyhlášky je v obecním zájmu - v tom vládne shoda.

    •   Pozastaveni platnosti vyhlášky o stavebních regulativech

     23.05.2011 16:16 Jirka
     Starosta: Aktuální odpověď MV ČR najdete v sekci "Zastupitelstvo - Vyhlášky".

Copyright ©2010 Drosera s.r.o.